12 paź 2016

Klasa I „a” w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach

Uczniowie klasy I „a” jako pierwsi z naszej szkoły 12 października odwiedzili Dom Pamięci Żydów Górnośląskich przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego 14, który stanowi Oddział Muzeum w Gliwicach.

Uczniowie nie tylko zwiedzili dawny żydowski dom przedpogrzebowy zaprojektowany przez wiedeńskiego architekta Maxa Fleischera, ale przede wszystkim wzięli udział w warsztatach: „Ja/Ty/My/Oni O tolerancji, akceptacji i integracji dzisiaj”. Dowiedzieli się, co to jest stereotyp, uprzedzenie i jak wpływa na nasz sposób myślenia.

Wizyta wzbogaciła wiedzę na temat złożonej historii Górnego Śląska.

wych. klasy I „a”
                                                                                                     Małgorzata Kupisz